Ciepłe wspomnienia po gorącej Akcji Lato w Gierałtowiczkach - 2016

Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom, po raz kolejny zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Gierałtowiczkach i Nidku. Jest to impreza cykliczna od wielu lat i większość mieszkańców jest w temacie.

Wszystkie działania cieszyły się wielkim powodzeniem nie tylko wśród dzieci, ale ich rodziców również. Warsztaty kulinarne , przeprowadzone pod bacznym okiem p. Marii Stańco cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem. Każdy uczestnik przygotował pizzę, zapiekankę i kruche ciasteczka – były wałki, fartuszki i własne foremki. Poprzez edukację poza formalną dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, zachowania ostrożności w kuchni, umiejętność przygotowania potrawy. Poprzez zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Małgorzatę Lichańską, p. Ewę Potoczny dzieci rozwinęły swoje zdolności oraz zaspokoiły swoją potrzebę twórczą – wykonały przepiękne bombki, serca na bazie steropianu różnymi technikami,były również prace plastyczne zachwycające pomysłowością i kolorystyką. Dopełnieniem tematycznym był wyjazd do Wygiełzowa na warsztaty „Malowanie na szkle” gdzie uczestniczyły w procesie tworzenia, które jest przejawem emocjonalnej niezależności, okazją do swobodnego odkrywania czegoś nowego i eksperymentowania. Ponadto zwiedziliśmy piękny skansen , Kinga Zaczyńska z kl. IV tak pisze „ Zamiast siedzieć przed ekranem pojechałam na wycieczkę. W skansenie było ciekawie. Dowiedziałam się jak dawniej żyli ludzie. Wróciłam bardzo zadowolona”

Oczywiście w zdrowym ciele zdrowy duch, tutaj przede wszystkim p. Teresa Kukieła organizowała sportowe rozgrywki wszystkim uczestnikom, są one niepodważalnym hitem corocznych zajęć.

Pan Tadeusz Mrowiec z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Wieprza przeprowadził pogadankę p.n.,, Dlaczego wilk jest zły? nt. agresji i przemocy połączonej z psychozabawami, w których świetnie bawiły się wszystkie dzieci .

Wydarzeniem hitowym był wyjazd do Krakowa na 61 Lekcję Śpiewania i aktywnego uczestnictwa. Kulminacją był występ na scenie wraz z artystami Loch Camelot przed 4 tysięczną publicznością . Zaśpiewaliśmy piosenkę „KALINA MALINA„i „PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK POD ŻAGLAMI ZAWISZY.” Każdy uczestnik zwyczajowo otrzmał Śpiewnik – Nie Masz To Jak Pierwsza Nie. Udział w tym wydarzeniu ukształtował postawę patriotyczną i nauczył otwartości i odwagi w występach publicznych.

Dinozatorland – park tematyczny w Zatorze dostarczył mnóstwo emocji szczególnie najmłodszym uczestnikom. Dzieci uczestniczyły w ścieżce edukacyjnej, poznały dawne życie dinozaurów , odbyły podróż w czasie.

Przeprowadzenie wszelkich działań było możliwe dzięki p. Wójt Małgorzacie Chrapek, p. Adamowi Rusinkowi środki zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieprzu w ramach konkursu. Uprzejmości p. Macieja Nowaka i p. Teresy Kukieły, którzy aktywnie zaangażowali się we wszelkie działania i wszystkim wolontariuszom. Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wszelką pomoc.

                                                                                                        Barbara Bliźniak