Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i ich Rodzinom „Nadzieja”                                                                                                        

Wieprz 424, 34-122 Wieprz

Tel.33-8755216

NIP 551-23-87-358

Konto; ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie 55 8110 1010 2002 0201 4416 0003.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wieprz  27.05.2014

Szanowni państwo pragniemy was poinformować o interesującym działaniu projektowym pod tytułem „Wieprz ze smakiem”. Działanie polegać będzie na uczestnictwie w Festiwalu kulinarnym „Zapomniane smaki” w Łebie nad Bałtykiem w dniu 28.06.2014 roku

W trakcie tego święta koneserów smacznej i zdrowej żywności, Stowarzyszenie „NADZIEJA” i KGW z Gminy Wieprz zamierzają prezentować działanie wędzarni i wędzić w niej karpie (istnieje opcja przygotowania karpi w postaci różnorodnych dań wcześniej a następnie podgrzania ich w trakcie imprezy). Dania nasze zostaną rozdane za darmo uczestnikom imprezy w Łebie.

Planowane działanie promocji karpia przewidywane jest od godziny 15:00 w sobotę 28.06.14 aż do wyczerpania zapasów. Liczba uczestników wyjazdu to 50 osób. Są to członkowie Stowarzyszenia NADZIEJA, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Wieprz oraz przedstawiciele władz samorządowych, Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki” oraz przedstawiciele stowarzyszonych w tym projekcie gmin.

Wracając do pomysłu promocji ryb słodkowodnych. Mieszkańcy wybrzeża nie posiadają wiedzy na temat wspaniałej i popularnej na południu kraju ryby jaką jest karp. Wędzony karp jest przysmakiem który przyczyni się do popularyzacji tego dania nad Bałtykiem. Dzięki wizycie w Łebie uczestnicy pozyskają wiedzę na temat ryb morskich.

Transport i nocleg jak i zakup ryb zostanie opłacony z pieniędzy projektowych Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki”

Zapraszamy do udziału w tej ciekawej i smacznej imprezie. Przepisy rybne zostaną opublikowane w książce kulinarnej „Wieprz ze smakiem” sfinansowanej z projektu Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki”.

 

Wyjazd realiziowany jest w ramach projektu: ;Wieprz i ryba ze smakiem, czyli promocja tradycyjnych potraw lokalnych poprzez wydanie książki kucharskiej i zorganizowanie imprez promocyjnych połączonych z degustacją potraw; współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego ;Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013 - PO RYBY 2007 ; 2013.

Aby wziąć udział w projekcie należy zapoznać się Regulaminem Rekrutacji - pobierz tutaj -

Uczestnicy wyjazdu do Łeby wezmą udział również w organizowanych w późniejszym terminie warsztatach kulinarnych.

Zapraszamy.