ŚWIĘTO GMINY WIEPRZ to impreza, którą przygotowują wspólnie różne organizacje; Wójt Gminy Wieprz, Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom „NADZIEJA”, Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu.

Po powitaniu gości, sponsorów i mieszkańców rozpoczęły się występy młodzieży szkolnej. Konkurs WOJNIE, NIE! Tematem konkursu była sytuacja międzynarodowa i brutalna agresja Rosji wymierzona w sąsiadujący kraj z Polską, Ukrainę. Celem występów był antywojenny przekaz w formie przedstawienia, piosenki, wiersza lub innej formy artystycznej przedstawionej na scenie. Dopuszczalne były elementy animacji lub tańca. Celem konkursu było także uwrażliwienie młodzieży i wszystkich uczestników na koszmar i barbarzyństwo wojny, która trwa za granicami naszego kraju. Występami organizatorzy pragnęli także pokazać solidarność z mieszkańcami Ukrainy, którzy są ofiarami tej wojny. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami – nauczycielami, przygotowały wspaniałe występy i przedstawienia, które mogła podziwiać publiczność.

Występy zespołów tanecznych z poszczególnych placówek kultury było ukazaniem dorobku młodych artystów, którzy, na co dzień ćwiczą w każdej z placówek. Wystąpiły: Figielek z WDK w Nidku, Smyk i Magia z WDK w Gierałtowicach, Migotki z Frydrychowic, Iskra z WDK w Przybradzu oraz duet Zofia Stawowy i Marzena Wanat z WDK we Frydrychowicach. Dziewczyny wykonały ciekawe układy i otrzymały gromkie brawa.

Następnie scenę przejęli soliści ze studnia piosenki. Poezja dodała lirycznego zamyślenia nad pięknem tego świata.

  W ciągu mikro koncertu wypełnionego przebojami rockowymi, uczestnicy imprezy mogli zobaczyć, że pałeczki potrafią tańczyć a perkusja zastąpić może cały zespół muzyków. Było głośno i dynamicznie.

Miłym zaskoczeniem okazał się zespół Kolekcja to wielki powrót muzyków, którzy grali razem 40 lat temu. Zespół reaktywował się w tym roku i z repertuarem klasycznego rocka i kunsztem instrumentalistów wychowanych na klasyce muzyki, zagrał z werwą godną każdego profesjonalnego zespołu i zebrał zasłużone oklaski.

Formacja PLAN EWAKUACJI dawniej znany, jako KARAWAN to grupa grająca ostrzejszy typ muzyki. Artyści, którzy także, na co dzień ćwiczą w GOK, zagrali utwory autorskie w klimatach hard rocka. Fani zespołu dobrze się bawili przy rytmach zespołu,

Największa atrakcja wieczoru REGGAESIDE to z kolei muzyka reggae połączona ze skocznym ska. Artyści dali dobry koncert a publika pląsała pod sceną.

Impreza trwała do północny. Intensywny dzień pod względem artystycznym Zwięczyca dyskoteka z pełnym obłożeniem tańczącej młodzieży.

Święto Gminy Wieprz odwiedziło około 2500 osób a w wieczornych godzinach w namiotach i na murawie i parkiecie drewnianym bawiło się 1300 osób. Imprezę prowadzili Krystyna Rakoczy i Seweryn Gałysz. W trakcie całej imprezy można było kupić przepyszne lokalne jedzenie jak; szynka z kością, kiełbasy, ślimaczki, kaszanki, zupy żurek i grochówka, ciasta, zapiekanki, popcorn, watę cukrową, lody, lemoniadę i inne pyszności. Dziękujemy za pomoc wymienionym instytucjom na początku niniejszego artykułu i innym osobom, które mogliśmy pominąć w podziękowaniach a na pewno przyczyniły się do sukcesu, jakim było Święto Gminy Wieprz w roku 2022.

Darczyńcy - Święto Gminy Wieprz 04.06.2022 r.

1.         Dom Weselny "POLONEZ" Elżbieta i Jan Chwałek

2.         C.M.C Spółka z o.o. Zbigniew i Renata Marek

3.         Spółdzielnia Produkcji i Usług „ZGODA” 

4.         Zacny Anna - Nidek

5.         Saferna Stanisław – Wieprz

6.         Siwek Mirosław - Przybradz

7.         Pałosz Przemysław "Ekoprogress"

8.         AUTO – SERWIS Rusinek Mateusz 

9.         Górkiewicz Sławomir - Swojskie Wędliny Tradycyjne

10.       Adam Bąk - Wyroby Mięsne

11.       Adam Migdałek - Wyroby Mięsne

12.       Małopolska Spółdzielnia Handlowa Wizan  

13.       Serwin Alojzy - Gospodarstwo Rolne 

14.       Spółdzielnia Mleczarska w Wieprzu

15.       Grupa MASPEX Wadowice    

16.       Firma "Ognik" Ryszard Lipnicki   Producent Kotłów  

17.       Rafał Powroźnik Borówkowa Dolina

18.       Piekarnia - Cukiernia Senderów

19.      ICE MASTRY spółka jawna Czaniec

Podziękowanie za pomoc w organizacji Świeta Gminy dla :Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr 2 w Wieprzu

 

ŚGW 2022 1 ŚGW 2022 2
ŚGW 2022 3 ŚGW 2022 5
ŚGW 2022 6 ŚGW 2022 7
ŚGW 2022 8 ŚGW 2022 9
ŚGW 2022 10 ŚGW 2022 11
ŚGW 2022 12 ŚGW 2022 13
ŚGW 2022 14 ŚGW 2022 16